Pierre Cardin®️ Kadın İç Giyim Resmi Satış Sitesi

Neden Destekli Sütyen?

Neden Destekli Sütyen?

Neden destekli sütyen takılır?  Push Up ne demek, Push Up sütyen ne işe yarar?

 
Göğüsleri büyük göstermek için en az maliyetli ve en pratik yöntemlerden biri Push Up sütyen kullanmaktır.
Destekli sütyenler, yalnızca küçük göğüslü kadınlar için üretilen modeller olarak algılansa da göğüslerinde sarkma olan kadınlar tarafından da sıkça kullanılır. Sütyenin alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği nedeniyle dolgulu, destekli yada push up sütyen olarak da bilinir.
               

Push Up Ne Demek, Push Up Sütyen Ne İşe Yarar?

Sarkık veya küçük göğüsleri sütyen kabı içindeki push-up denilen yardımcı destekler sayesinden bir beden daha büyük ve daha toplu gösteren sütyen ürünleridir. Silikonlu, push-up ve dolgulu sütyenler olarak adlandırılabilirler. Yarım destekli ve tam destekli olmak üzere 2 çeşit destekli sütyen türü bulunmaktadır. 
Özellikle son yıllarda kadınların sıklıkla tercih ettiği bu model sütyenler yoğun ilgi görmekte ve dik göğüs görüntüsü vermektedir.
 

Push Up ve Destekli Sütyen Farkı

Extra dolgulu sütyen push up ve destekli sütyen farkı adı altında bayanların arayış içerisinde olması aslında push up sütyenlerin daha büyük göğüs görünümüne kavuşmalarını sağlarken daha çok dekolte seven kadınların ilgisini çekerken diğer dolgulu sütyenler ise normal, gündelik hayatta kullanım için ideal olduklarını söyleyebiliriz. 
 

Destekli Sütyenin Avantajları

  
-Eğer göğüslerinizin ölçüsünden memnun değilseniz, destekli sütyenler sayesinde göğüslerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz.
 
-Göğüslerinizde sarkma varsa, push up sütyenler sayesinde bu görüntünün önüne geçebilir ve daha dik göğüslere sahip olabilirsiniz.
 
-Özellikle dar kıyafetler giydiğinizde, göğüsleriniz çok daha biçimli görünür. Desteksiz sütyenlerde oluşacak sütyen şeklinin bozulması nedeniyle ortaya çıkan çukurumsu görüntüler olmaz.
 
-Göğüsleriniz arasındaki mesafe fazlaysa ve göğüsleriniz ayrık duruyorsa, destekli sütyen modelleri bu konuda yardımcınız olacak ve göğüslerinizin birleşik durmasını sağlayacaktır.
 
-Göğüslerin kendi ağırlığı, sarkma olmasına neden olabilir. Destekli sütyenler, göğüs ağırlığının bir kısmını üstlendiği için sarma oluşumunu engeller.
 
 

Destekli Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her sütyen modelinde olduğu gibi, destekli sütyenlerde de doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Bu sütyenlerde doğru beden; normal sütyen bedeninizden 1 beden daha büyük olarak kabul edilir.
   
Kumaş seçimine dikkat etmenizde fayda var. Penye ve pamuklu kumaşlar çok daha sağlıklıdır. Saten ve naylon kumaşlar, göğüste terleme ve pişik oluşma riskini doğurur.
Günlük kullanım için ideal olan bu model, özel günler ve streç formlu kıyafetlerle kullanmak için doğru bir tercih değildir. Göğüs arasının açık olan tasarlanması, büyük göğüslü kadınlar için bir avantaj olup, göğüslerin tahriş olmasının önüne geçse de, dar kalıplı elbise ve badilerle istenilen şıklığa ulaştırmaz.
 

Yorum Yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Aramak istediğiniz ürünü yazınız

Sepetin